Шампионът от "Уимбълдън" Анди Мъри победи Сам Куери със 7:6(5), 6:7(3), 6:1, 6:3 и осигури успеха на Великобритания над САЩ в първия кръг на световната група на "Купа Дейвис". Така, при резултат 3:1, последният мач от програмата на сингъл беше отменен. За шотландеца това беше 18-а поредна победа в мачовете му на единично в турнира, а благодарение на нея страната му отстранява американците за първи път от 1935 година. В същото време това е първо класиране за 1/4-финалите на надпреварата за Великобритания след 1986 година. Следващият й опонент ще бъде отборът на Италия, който победи тима на Аржентина.

"Клеят беше доста хлъзгав и ми беше трудно да се придвижвам по корта. Не знам дали са го направили с някаква причина или не, но съм изненадан, че избраха такава настилка. Мисля, че Сам е най-добър на твърди кортове и постига най-добрите си резултати именно на тях" - каза след мача Мъри, който миналата година направи изключително слаб сезон на клей.

В другите срещи от първия кръг ащитаващият титлата си отбор на Чехия победи Холандия с 3:2. Томаш Бердих, полуфиналист в Откритото първенство на Австралия, се наложи над Тиемо де Бакер с 6:1, 6:4, 6:3. На четвъртфиналите Чехия ще гостува на тима на Япония, който се наложи с 4:1 над Канада.

Швейцария спечели с 3:2 като гост на миналогодишния финалист Сърбия. Швейцарците поведоха вчера с 3:0 и си осигуриха класирането напред. В последните два мача, които бяха без значение, Федерер и Вавринка отстъпиха местата си на Михаел Ламер и Марко Куидинели и те допуснаха две загуби. Швейцария ще играе на четвъртфиналите с тима на Казахстан, който спечели с 3:2 срещу Белгия.

Последният четвъртфинал ще противопостави Германия и Франция, които отстраниха съответно Испания с 4:1 и Австралия с 5:0.