Отборът на Русия спечели за втори път Купа "Дейвис". Това стана факт, след като в петия мач в Москва Марат Сафин победи Хосе Акасусо с 6:3, 3:6, 6:3 и 7:6 (5).

Така домакините се наложиха с 3-2 успеха. Първата титла беше през 2002 година.

Аржентина остана без титла и при втория си финал след 1981 г.

Драматичната среща продължи почти три часа. Сафин стигна до тайбрек в последната част и поведе с 4:2, 5:2 и 6:4. Той пропусна първия мачбол, но при втория нервите на Акасусо не издържаха и той изпрати форхенд във филето. Марат заби 16 аса и не направи нито една двойна грешка. Препълнената зала избухна в аплодисменти след последната точка. Бившият руски президент Борис Елцин слезе на корта да поздрави капитана Шамил Тарпишчев, който е негов близък приятел.

Давид Налбандян върна интригата във финала за Купата. Аржентинската първа ракета се наложи над руския №1 Николай Давиденко с 6:2, 6:2, 4:6, 6:4 в Москва и изравни резултата на 2-2 победи.

Мачът в „Лужники" продължи 2,39 часа. Налбандян успя да пробие общо седем пъти подаването на съперника си, срещу три пробива на руснака, който влезе като фаворит в мача. Сервисът на Давиденко не вървеше и той направи цели 8 двойни грешки. Решителен за двубоя беше последният пробив, който дойде в последния гейм. Коля изпрати бекхенда си в мрежата и аржентинската агитка, начело с Марадона, полудя.