Григор Димитров взе реванш от Никола Маю, надигравайки го с 6:2, 6:4 във втория кръг на турнира в Бризбейн, Австралия.

Българинът беше определян като тотален фаворит от букмейкърите, чийто очаквания се оправдаха напълно още в първия сет.

Григор Димитров срещу Никола Маю около 3:00 часа тази нощ

Мачът между двамата е първи в програмата на Корт №1

Гришо вече игра срещу Маю, в рамките на надпреварата, но в първия кръг на турнира на двойки. Победата тогава отиде на сметката на тандема на Никола.

Този път французинът още в самото начало показа, че ще разчита изцяло на сервиса си, но това не му помогна особено. Още в първия гейм Григор постигна пробив, след което успя да го затвърди с гейм на нула.

Григор Димитров загуби първия си мач на двойки за сезона

Той и Айсам-Ул-Хак Куреши отстъпиха на водачите в ранглистата Маю и Ербер

Григор проби съперника си за втори път за 4:1, с което победата му вече започна да се очертава на хоризонта.

Въпрос на много кратко време - 26 минута, се оказа спечелването на първия сет, в който Григор заби 4 аса, записа 15 уинъра и допусна едва две непредизвикани грешки.

Григор Димитров: Искам да живея в Австралия

"Тук се чувствам много добре"

Във втория сет играта изглеждаше равностойна след първите шест гейма, в които двамата тенисисти печелеха подаванията си.

Напрежението върху французина си каза думата при 3:3 и 40:40 в седмия гейм.

Снимка 271284

Последва предимство за Димитров и след продължително разиграване Маю изстреля топката в мрежата, което означаваше пробив за българина.

Снимка 271281

Маю не се предаде и можеше да върне пробива за 5:5, но Григор спаси подаването си, с което и сета и мача.

Съперник на най-добрия ни тенисист в 1/4-финалите ще бъде победителят от двубоя между Доминик Тийм и Сам Грот, който започна след мача му с Маю.