Защитаващият титлата си на турнира в Хамбург аржентинец Леонардо Майер ще играе на четвъртфинал с поставения под №2 негов сънародник Диего Шварцман. Надпреварата на червени кортове е от категория ATP 500 и е прелюдия преди сезона на твърди настилки в САЩ и Канада.

Анди Мъри е горд, че е под №838 в ранглистата на ATP

Шотландецът има само три мача в последните 12 месеца

Майер победи във втория кръг ексцентричния французин Гаел Монфис с 6-1, 7-5. Шварцман, който много обича клея, беше безапелационен срещу квалификанта от Германия Даниел Мансур след 6-2, 6-2.

В другия мач от долната частна схемата ще играят двама тенисисти играли в пресявките. "Лъки лузъра" Тиаго Монтейро сложи край на надеждите на нашия добър познайник Фернандо Вердаско (Испания). Негов съперник ще бъде полуфиналиста от Sofia Open 2018 Йозеф Ковалик (Словакия).

Днес ще се изиграят осминафиналите от горната част на схемата. Един от тях няма да да се състои, защото французина Ришар Гаске се отказа и осигури място сред осемте най-добри на чилиеца Николас Хари.