Шампионът от 2005 и 2006 година и поставен под номер 5 Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 5,6 милиона долара. Той надделя над холандеца Тимо бе Бакер с 6:3, 6:3 за 1 час и 3 минути игра. Федерер не допусна пробив и записа 21-ва победа в 24 срещи от началото на сезона. През целият двубой швейцарецът печелеше с лекота своите подавания, а в тези на противника му често се стигаше до дюсове и пробивите логично не закъсняха - един в първия и още два във втория.

Статистиката е красноречива за това, което се случи на корта и най-вече за начина, по който Роджър сервираше - за целия двубой холандецът спечели само седем разигравания на ретур (6 в първия сет и 1 във втория), а представянето на Федерер много напомни за първия му мач в Маями, където срещу Карлович спечели 49 от общо 52 точки на свой сервис.

За място на четвъртфиналите швейцарецът ще срещне номер 9 в схемата Ришар Гаске (Франция), който отстрани намиращия се в много добра форма  Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:3, 6:4.

Защитаващият титлата си Анди Мъри (Великобритания) също продължава напред. Поставеният под номер 6 шотландец надделя над Фелисиано Лопес с 6:4, 6:1, записвайки девета победа в девет мача срещу испанския си съперник. Мъри, който в последните си няколко мача показва колебания и липса на оптимална форма, днес нямаше подобни проблеми и по един повече от категоричен начин стигна до успеха. Това е първи турнир за шампиона от "Уимбълдън" след раздялата му с треньора Иван Лендъл, който изгледа срещата от трибуните като зрител.

Мъри очаква номер 11 Жо-Вилфред Цонга (Франция) в спор за място на четвъртфиналите. Цонга беше на 2 точки от загубата при 1:5 в тайбрека на втория сет, но стигна до впечатляващ обрат срещу Маркос Багдатис (Кипър) с 4:6, 7:6(6), 7:5 след два часа и половина игра. Най-забележителният момент от днешната среща бе при 1:5 точки в тайбрека на втория сет, когато французинът, притиснат до стената, сътвори фамозно разиграване, което беляза началото на този знаменит обрат.

Поставеният под номер 4 Давид Ферер (Испания) също продължава напред след успех на италианеца Андреас Сепи с 6:3, 6:2, а Томи Робредо (Испания) елиминира Жулиан Бенето (Франция) с 6:3, 6:4. Именно Робредо е и следващият съперник на Джокович, класирал се за осминафиналите след отказване на Флориан Майер.