Петра Квитова отпадна във втория кръг на тенис турнира на твърди кортове в Синсинати. Поставената под номер 4 в основната схема чехкиня загуби от Каролине Гарсия от Франция с 5:7, 6:4, 2:6 след 2 часа и 21 минути игра. Шампионката от миналогодишното издание на „Уимбълдън“ допусна  първо поражение от три мача срещу съперничката си на ниво професионален тенис.

За място в четвъртфиналите Гарсия ще се изправи срещу Елина Свитолина. Във втория кръг украинката победи Южени Бушар от Канада със 7:6(6), 7:5. Свитолина и Бушар се бяха срещали 3 пъти помежду си, като 21-годишната канадка допусна трето поражение от съперчничката си.

Загуба във втория кръг регистрира и петата поставена Каролине Вожняцки, която отстъпи на Виктория Азаренка с 0:6, 4:6. Двете се срещнаха за четвърти път от началото на сезона, като датчанката все още няма победа.

В следващия кръг Азаренка ще се изправи срещу рускинята Анастасия Павлюченкова, която направи обрат с 2:6 6:3 6:2 срещу квалификантката Ярослава Шведова.

Шампионката от Торонто - Белинда Бенчич, удължи победната си серия на осем мача, след като мина с лекота през Флавиа Пенета с 6:1 6:-4 за малко над час игра. Швейцарката спечели 80% от точките на първи сервис и проби общо три пъти подаването на Пенета без да отпусне нито един брейкпойнт на съперничката си.

В следващия кръг Бенчич очаква Луцие Шафаржова, която имаше два мачбола срещу Коко Вандевеге при 6:5 във втория сет, когато дъждът прекъсна двубоя. Луцие се възползва още от първия си шанс след паузата и приключи мача с пробив за крайното 6:4 7:5.

Карин Кнап пък донесе победа за италианския женски тенис след като надигра с 6:4 6:1 рускинята Дария Гаврилова, с което си осигури сблъсък със световната №1 Серина Уилямс, която по-рано елиминира нашата първа ракета Цветана Пиронкова.

Осмата поставена Каролина Плишкова се класира за мач с Йелена Янкович след двусетова победа с 6:4 7:5 над Тимеа Бабош.

Напред продължава и още една представителка на домакините – Варвара Лепченко, която преодоля попадналата в схемата като щастлива губеща Миряна Лучич–Барони със 7:5 6:4 и в следващия кръг очаква победителката от Ана Каролина Шмидлова – Ирина Бегу.

Симона Халеп сякаш е абонирана за изтощителни мачове в последно време.  Световната №3 пристигна в Синсинати, след като миналата седмица беше принудена да се откаже след над два часа и половина битка на финала в Торонто, а вчера часовникът почти беше отброил три часа, когато румънката най-после пречупи Кристина Младенович със 7:5 5:7 6:4.

В друг двубой при дамите от вчерашния ден Йелена Янкович се справи с американката Мадисън Кийс със 7:6(4) 6:4.