Димитър Кузманов достигна до финала на турнира от Чалънджър сериите в Задар.

На полуфиналите Мико поведе с 6:2, 2:0 преди Нерман Фатич от Босна и Херцеговина да се откаже.

Кузманов изигра срещата по перфектен начин и не даде никакви шансове на противника си. В спор за титлата Мико ще играе срещу Никола Милоевич от Сърбия, който е №148 в световната ранглиста, предаде БФТенис.

Димитър Кузманов на полуфинал в Задар

27-годишният Кузманов елиминира бившия номер 68

Това е четвърта поредна победа за нашето момче на турнира без да загуби сет. Преди това той се справи безапелационно с Джан Марко Морони, Зденек Коларж и Блаж Кавчич в предните кръгове. Така за първи път в кариерата си Кузманов ще играе на финал в турнир от Чалънджър сериите.

Българинът започна силно и поведе с 4:1, а впоследствие направи серия от четири поредни гейма, след която Фатич реши да прекрати участието си в мача.

Мико заработи 48 точки за световната ранглиста, в която заема 274-а позиция. С успеха той си гарантира рекордно изкачване в класацията на АТП, в която ще прогресира до около 240-ото място.