Националът на България за купа Дейвис Димитър Кузманов достигна полуфиналите на тирнира в Задар.

27-годишният Кузманов елиминира бившия номер 68 в световната ранглиста Блаж Кавчич (Словения) с 6:4, 6:1 за 102 минути.

Пловдивчанинът на два пъти пропиля пробив аванс, но все пак взе първия сет с пробив в десетия гейм. Той продължи серията си и дръпна с 4:0 във втората част, което се оказа решаващо.

С успеха пловдивчанинът си осигури 2160 евро и 29 точки за световната ранглиста, в която заема 274-а позиция.

Григор Димитров излиза на корта в Маями

Турнирът е от сериите Мастърс 1000

За място на финала Кузманов ще се изправи утре срещу квалификанта Нерман Фатич (Босна и Херцеговина).

26-годишният Фатич е 381-и в света.

Българинът има две победи в два мача срещу съперника на турнири от сериите "Фючърс" - с 6:3, 6:2 на твърди кортове през 2016 година в Турция и с 6:2, 6:1 на червено през 2018 година в Германия.