Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червена настилка от сериите "Чалънджър" в Биела (Италия) с награден фонд 31440 евро. Кузманов елиминира на старта французина Тристан Ламазин със 7:5, 4:6, 6:1 след малко повече от два часа и половина игра.

Пловдивчанинът навакса реализира обрат след изоставане с 3:5 в първия сет, но във втората част допусна единствен пробив в седмия гейм и Ламазин изравни резултата. В решаващия трети сет Кузманов доминираше. Той поведе с 5:0 и нямаше проблеми да стигне до крайната победа.

Така 27-годишният българин заработи 530 евро и 4 точки за световната ранглиста, в която заема 237-а позиция.

За място на четвъртфиналите той ще играе за първи път в кариерата си срещу аржентинеца Факундо Мена. 28-годишният Мена е 250-и в класацията на АТР в момента.