Димитър Кузманов загуби и във втория сблъсък между Унгария и България за купа "Дейвис".

Мико не се противопостави по-успешно на гостите ни и също като Димитър Кутровски не спечели сет при тежкото поражение с 3:6, 1:6, 1:6 от Мартон Фучович. По този начин българите изостават с 0-2 след първия ден на плейофа за влизане в I група на Евро-африканската зона на купа "Дейвис" и ще се надяват мачът на двойки в събота да ни остави в играта до неделните двубои на сингъл.

Кузманов се намираше в страхотна форма след дебюта в Топ 300 на света и двете поредни титли на турнири в Тунис, но от друга страна излезе на корта под огромно напрежение след поражението на Димитър Кутровски в първия двубой. В добавка, Фучович днес сервираше наистина страхотно и макар нашето момче да успяваше да вкара приличен процент от ретурите си, те пристигаха доста къси и удобни за атака в полето на световния №234. Реално, представителят на гостите загуби едва 4 точки при вкаран първи сервис в седемте си подавания до 3-1 във втория сет.

Мико опитваше да накъса ритъма на Фучович, който контролираше разиграванията с форхенда си и до голяма степен успя да стабилизира баланса на силите в откриващия сет, като миксираше успешно играта си и не бъркаше твърде много. Българинът обаче изостана рано с 0-2 и така и не успя да навакса този пробив, след като пропусна три възможности в включовия седми гейм при 2-4.

Унгарецът фиксира 6-4 в първия сет и стратегически натисна на старта на втория, като се задържа достатъчно дълго в гейма на Кузманов, за да пробие от четвъртия си брейкбол. Талантът ни така и не можеше да се справи с форхенда на съперника, което превръщаше всеки пробив в непоправима грешка. Фучович удари още два пъти сервиса на Мико за 4-1 и 6-1. В третия сет българинът успя да спечели единствено откриващото си подаване, след което унгарецът наниза пет поредни гейма до крайното 6-1.