Олимпийските шампиони Ма Лон при мъжете и Дин Нин при дамите отново станаха световни шампиони по тенис на маса. На приключилото в германския град Дюселдорф първенство на планетата двамата спечелиха изцяло китайските финали.

Министърът на спорта откри петия турнир по тенис на маса в памет на доц. Йото Дреновски

"Надявам се вашият пример да привлече много деца"

При мъжете Ма Лон срещна голяма съпротива от 20-годишния си сънародник Фан Зендън. Мачът беше много драматичен, но фаворитът успя да го измъкне 4-3 (7:11, 11:6, 11:3, 11:8, 5:11, 7:11, 12:10).

Фан Зендън се утеши със злато при мъжките двойки, където заедно с Ксу Ксин победиха на финала японците Масатака Моризоно и Юя Ошима с 4-3 (11-9, 16-14, 6-11, 13-11).

При дамите Дин Нин спечели финала срещу друга китайка Зу Юлин с 4-2 (11:4, 9:11, 12:10, 11:6, 11:7).

Дин Нин стана първа и на двойки заедно с Лю Шивен. Те измъкнаха решителния мач срещу Чен и Зу с 4-3 гейма.

Японският дует Махару Йошимура и Касуми Ишикава станаха единствените не китайци със злато в Дюселдорф. Във финала при смесените двойки те победиха представителите на Китайско Тайпе Чен Чиен-ан и Чен И-чин с 4-3 (8:11, 8:11, 11:8, 10:12, 11:4, 11:9, 11:5).