Холандката Кики Бертенс победи световната №1 Ашли Барти с 3-6, 6-3, 6-4 в първия си мач от турнира WTA Championship, с който завършва сезона на най-добрите дами тениситки.

Григор Димитров никога не е прескачал трети кръг в Париж

Българинът има 9 победи и 7 загуби на турнира "Мастърс" 1000

Бертенс беше резерва и се включи в надпреварата след отказването на японката Наоми Осака. С този успех тя има шанс да се класира за полуфинал при условие, че няма други две тенисистки от групата с две победи.

При резултат 3-3 във втория сет Барти загуби седем последователни гейма, допускайки много непредизвикани грешки. Австралийката така и не успя да навакса изоставането си до края.

Бертенс започна срещата много слабо и успя да вземе подаването си само веднъж в първите си четири гейма. Във втората част тя на два пъти изоставаше с пробив - при 1-2 и 2-3, след което всичко се обърна.

Вторият мач за деня е между Петра Квитова (Чехия) и Белинда Бенчич (Швейцария).