Поставеният под №6 Кевин Андерсън е първият полуфиналист на турнира "Мастърс" 1000 в Мадрид. Южноафриканецът се наложи над квалификанта от Сърбия Душан Лайович с 7-6(3), 3-6, 6-3 за 2 часа и 14 минути.

Програма за шестия ден на Madrid Open 2018

Днес са четвъртфиналите при мъжете и полуфиналите при дамите

Лайович показа, че вчерашният му успех срещу Хуан Мартин дел Потро не е случайност и беше на прага на нова сензация. Той се движеше много по корта и поставяше нерешими ребуси пред гиганта от Южна Африка.

След разменени сетове, в третата част Андерсън проби на нула за 3-1. Лайович достигна до възможност за рибрейк, но Кевин се спаси. Южноафриканецът успя да съхрани нивото на началните си удари в последните си два сервис гейма и реализира първия си мачбол.

Утрешният съперник на Кевин Андерсън ще излезе от мача Рафаел Надал - Доминик Тийм.

Другите два четвъртфинала в Мадрид са: Кайл Едмънд (Великобритания) - Денис Шаповалов (Канада) и Джон Иснър (САЩ) - Александър Зверев (Германия).