Анджелик Кербер спечели изцяло германския сблъсък от полуфиналите на турнира "Family Circle Cup" с награден фонд $710,000, където се наложи с 6:4, 6:4 над своята сънародничка Андреа Петкович, слагайки край на серията ѝ от 11 поредни победи на зеления клей в Чарлстън.

Преди началото на срещата Петкович бе сочена като фаворитка предвид перфектния си баланс в състезанието и факта, че е спечелила последните си три мача с Кербер. И в първите няколко минути на двубоя изглеждаше, че отново ще успее да се справи със сънародничката си, след като набързо поведе с пробив и 2-0.

Но Кербер нямаше никакво намерение да допуска четвърта поредна загуба от съперничката си и след стабилна игра спечели 11 от следващите 14 гейма, осигурявайки си комфортна преднина от 6-4 5-1. Миналогодишната шампионка успя да върне единия от пробивите, но при 5-4 Кербер не трепна на собствен сервис и затвори мача с бърз гейм на нула.

"С Андреа сме много близки. Винаги е трудно да се изправиш срещу добра приятелка. Но просто се опитвах да остана концентрирана върху собствената си игра", коментира германката, която наниза 21 уинъра срещу 16 непредизвикани грешки, докато Петкович отбеляза 23 печеливши удара и 26 неточности.