Бившата шампионка Каролине Возняцки се завърна победоносно на турнира на зелен клей в Чарлстън (САЩ). Надпреварата е от категория WTA Premier и макар с награден фонд по-малък от 1 милион долара носи 470 точки за ранглистата на WTA на победителката.

Елица Костова победи Сафия Карингтън в Палм Харбър

Кърджалийката се класира за осминафинал на силния турнир на клей

Возняцки се наложи над германката Лаура Зигемунд с 6-2, 6-2 за 1 час и 30 минути, след като реализира общо 5 пробива в мача.

"Тя наистина обича да играе на клей и аз знаех, че ще бъде труден мач", сподели Возняцки след успеха. "Тя обича да играе скъсени топки и след това да ги сваля в краката".

По-рано през сезона Возняцки се справи със Зигемунд и на турнира в Окланд (Нова Зеландия). Датчанката спечели уникалния турнир в Южна Каролина през 2011 година. За място на четвъртфиналите тя ще спори с румънката Михаела Бузарнеску.

Бузарнеску е поставена под №12 в схемата и също постигна бърза победа в във втория кръг. Тя се наложи над американската квалификантка Лорън Дейвис с 6-3, 6-2.

"Тя не е лесен съперник", коментира Возняцки следващата си противничка. "Тя обича топките на задната линия. Михаела игра отлично през миналата година преди да се контузи. Аз израснах, като играех с нея при девойките. За това ние се познаваме отлично. Трябва да играя агресивно срещу нея".