Защитаващият титлата си Карлос Алкарас (Испания) се класира за втория кръг на турнира по тенис в Рио де Жанейро (Бразилия) с награден фонд 2 милиона долара.

Поставеният под номер 1 спечели доиграването срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Матеуш Алвеш с 6:4, 6:4, след като ден по-рано срещата беше прекъсната при 5:3 гейма за испанеца във втория сет заради силен дъжд.

За място на четвъртфиналите Алкарас ще играе срещу италианеца Фабио Фонини, който елиминира чилийския квалификант Томас Бариос Вера с 6:2, 6:3.

Петият в схемата и миналогодишен финалист Диего Шварцман (Аржентина) продължи лошата си серия и отпадна на старта след 1:6, 4:6 от Душан Лайович (Сърбия). Шварцман допусна пета загуба в шест мача през сезона. Лайович ще срещне във втория кръг сънародника си Ласло Джере.

Любимецът на домакините Томас Белучи изигра последния мач в професионалната си кариера. 35-годишният бразилец, който получи "уайлд кард" за участие, загуби от номер 6 Себастиан Баес (Аржентина) с 3:6, 2:6. Белучи приключва с тениса с четири титли от Тура на АТП, а през юли 2010 година достигна до 21-ото място в световната ранглиста.

Вторият поставен Камерън Нори (Великобритания) пък се класира за четвъртфиналите след труден успех над бразилеца Тиаго Монтейро със 7:5, 7:5 след два часа и половина игра. Следващият съперник на Нори ще бъде Уго Делиен (Боливия), който елиминира номер 9 Алекс Молчан (Словакия) с 1:6, 6:2, 6:2.