Две сериозни изненади при мъжете се получиха още в първия ден на "Уимбълдън". Поставеният под №6 в схемата и финалист от 2010 година Томаш Бердих (Чехия) напусна турнира, след като загуби три поредни тайбрека срещу латвиеца Ернестс Гулбис - 6:7 (5), 6:7 (4), 6:7 (4). Гулбис реализира цели 30 аса срещу "само" 13 за своя съперник. И двамата тенисисти допуснаха само по един пробив в целия двубой.

Другата голяма изненада при мъжете е отпадането на 206-сантиметровия американец Джон Иснър. Машината за асове Иснър, поставен под номер 11, загуби след много оспорвана битка от колумбиеца Алехандро Фая с 4:6, 7:6 (7), 6:3, 6:7 (7), 5:7. Иснър регистрира 31 аса срещу само 4 за Фая, но това не го спаси от поражението. Фая пък спаси мачбол при 6:7 точки в тайбека на четвъртия сет.

Водачът в световната ранглиста Новак Джовокич започна убедително защитата на титлата си. Той отнесе бившия номер 1 в света Хуан Карлос Фереро (Испания) с 6:3, 6:3, 6:1 за 98 минути. Във втория кръг ще срещне Райън Харисън (САЩ), който победи Йен-Хсун Лу (Тайван) с 3:1.

Роджер Федерер също започна с убедителна победа. Швейцарецът надигра дебютанта Алберт Рамос от Испания с 6:1, 6:1, 6:1 в първия кръг на турнира в Лондон. Федерер, който ще се опита да спечели седма титла на "Уимбълдън" и общо 17-а от Големия шлем, се справи с опонента си за 79 минути игра. Във втория кръг той ще срещне италианеца Фабио Фонини.

В друг любопитен сблъсък от първия кръг при мъжете №8 в схемата Янко Типсаревич (Сърбия) надигра с 6:4, 7:6 (4), 6:2 финалиста в Куинс Давид Налбандян (Аржентина).

Днес, от 14:45 Григор Димитров ще изиграе първия си мач срещу южноафриканеца Кевин Андерсън.