Изабелла Шиникова загуби с 2-6, 1-6 от №26 в света Даяна Ястремска в мач продължил само 51 минути. Така България отстъпва на Украйна с 0-1 победи в мача от група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп", който се играе в Талин (Естония).

Григор Димитров загуби от Грегоар Барер в Монпелие

Грегоар победи Григор в Монпелие

Българинът отпадна във втория кръг

След малко на корта ще излезнат Виктория Томова срещу четвъртата в световната ранглиста Елина Свитолина. Вчера нашите момичета загубиха драматично с 1-2 от Хърватия в първата си среща.

България е в състав Виктория Томова, Изабелла Шиникова, Гергана Топалова и Петя Аршинкова. Капитан е Дора Рангелова.

Отборите са разпределени в две групи (една с три отбора и една с четири). Победителите от всяка група ще играят на финал за спечелване на промоция. Последните от двете групи пък ще играят мач за оставане в група I на зона Европа/Африка. Така при очкавано поражение срещу Украйна ще играем в събота за оставане срещу Естония или Австрия.