Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от сериите АТП 250, след като бе победен от Грегоар Барер. Французинът, който е номер 91 в световната рангалиста, се наложи с 6:7, 6:4, 7:5 над хасковлията.

Григор изигра силен първи сет, в който на няколко пъти имаше възможност да пробие своя съперник. Димитров поведе с 30:15 в първия гейм при подаване на Барер. Французинът обаче пласира отлични сервиси, които го измъкнаха и поведе с 1:0. Димитров показа увереност и разнообразие при първия си сервис гейм и успя да го спечели на 15, въпреки че направи двойна грешка. Барер бе безкомпромисен при своето подаване, печелейки го на 0.

Гришо изигра нов отличен сервис гейм и не даде точка на своя опонент, който направи няколко непредизвикани грешки - 2:2. В петия гейм Барер направи две грешки, които доведоха до брейкбол. Французинът успя да спаси точката за пробив, а после бекхендът му по диагонала намери целта, за да може той да поведе отново. Димитров стигна до равенство 3:3 след труден сервис гейм. Хасковлията мина през равенство 40:40, но все пак успя да се справи със съпротивата на Барер.

В седмия гейм отново се стигна до равенство при подаване на Барер. Французинът обаче успя да наложи волята си и поведе с 4:3. Григор бързо възстанови равенството, печелейки подаването си на 15. В началото на деветия гейм Гришо се защитаваше отлично, но 91-ият в света успя да спечели точката след дълго разиграване. Българинът продължи да притиска съперника си и получи цели четири брейкбола, но не успя да се възползва от нито един от тях - 5:4 за Барер.

Григор не съумя да намери първия си сервис и изостана с 30:40 в следващия гейм, давайки сетбол на опонента. Насочи обаче много добре втория си начален удар и принуди френския тенисист да сгреши ретура, а после записа ас и изравни за 5:5. Последва солидно подаване на Барер, което му осигури минимум тайбрек в сета. Разнообразни сервиси на хасковлията не позволиха на Барер да окаже съпротива и българинът спечели подаването си на 0.

Григор Димитров - Грегоар Барер 7:6(4), 4:6, 5:7

Срещата в Монпелие започва не преди 20:00 часа

В тайбрека Гришо направи брейк, след което спечели и двете точки при своето подаване, за да поведе с 3:0. Барер опита дроп, който едва стигна до мрежата за 4:1 в полза на българина. При 6:3 Григор допусна брейк при свой сервис, но затвори гейма при следващото си подаване.

Вторият сет започна кошмарно за българина. Той изостана с 15:30 на свое подаване след неуспешен опит за къса топка и грешка от форхенд. Точно от тази страна направи уинър по правата, за да изравни, но не успя да използва правилно сечения бекхенд и се изправи пред брейкбол. На втори сервис на Димитров френският тенисист натисна спусъка и поведе с пробив и 1:0. Барер лесно затвърди пробива си с няколко отлични сервиса.

В третия гейм непредизвиканите грешки на Григор продължиха. Барер получи две точки за пробив. Добър сервис по диагонала измъкна топ тенисиста ни на първо време, а мощен форхенд по диагонала му донесе равенство. Асът, който направи след това, бе неутрализиран от още една двойна грешка, но дълбокият бекхенд свърши чудесна работа и скоро Григор стопи пасива си до 1:2.

Барер имаше проблеми при своето подаване и изостана с 0:30. Григор притисна опонента си и го принуди да сбърка при 15:40, с което изравни резултата 2:2. При следващото си подаване българинът изпита затруднения и отново изостана с пробив. Барер го затвърди с подаване на 0. Григор взе подаването си, но французинът затвори сета при 6:4.

Още в първият гейм на третия сет се стигна до пробив за представителя на домакините. 91-ият в света затвърди пробива с подаване на 0. Последва гейм за Григор на 15, но Барер бе солиден при подаванията си и отново не даде точка на Гришо. Хасковлията намали изоставането си, като почти не даде на Барер да играе при свой сервис. В шестия гейм българинът имаше две точки за пробив, но не успя да се възползва от тях.

В седмия гейм Димитров поведе с 40:0, но се стигна до равенство 40:40. Българинът стигна до предимство, но не успя да спечели гейма. При второто такова обаче се справи и взе подаването си. Димитров взе първите две точки при подаването на Барер, но след това французинът бе безкомпромисен за 5:3. В следващия гейм Грегоар имаше мач пойнт, който Димитров неутрализира и резултатът стана 40:40, след което Димитров стигна до предимство, но след втори сервис прати топката в мрежата. При второто си предимство обаче българинът се справи и спечели подаването си.

Барер подаваше за мача, което го скова. Григор спечели първите две точки, след което се стигна до равенство. Французинът сбърка на мрежата и родният тенисист изравни.

При 30:15 за Барер в 11-ия гейм Димитров направи двойна грешка и позволи на французина да стигне до точки за пробив. Първата бе отразена с хубав форхенд, до който Барер не успя да стигне. След това Григор избра да играе сервис-мрежа, приключвайки разиграването със смач. Топка в мрежата обаче донесе предимство на Барер и той успя да пробие, като по този начин отново получи възможност да сервира за мача.

Подаването на Барер започна с три аса. Следващите две точки бяха за Григор, но французинът успя да се спечели четвъртия си мачбол и да продължи в следващия кръг на турнира.