Ана Иванович /Сърбия/ победи Мария Шарапова /Русия/ с 6:1 и 6:4 на осминафиналите на силния турнир по тенис за жени на червени кортове с награден фонд 4 236 425 щатски долара долара. На четвъртфиналите Ана Иванович ще играе с испанката Карла Суарес Наваро, номер 13 в схемата, която на осминафиналите победи без борба румънката Симона Халеп, номер 4 в схемата.

Това е трета победа на Ана Иванович срещу Мария Шарапова, която от своя страна има 7 победи срещу сръбкинята Иванович. Ана Иванович, под номер 11 в основната турнирна схема, започна мача отлично и даде на Мария Шарапова, 8-ма в схемата, само един гейм в първия сет, който продължи 30 минути. На старта на втория сет Иванович направи пробив и поведе с 1:0, но от своя страна Шарапова направи същото и изравни. В един момент Шарапова водеше с 3:2, но явно силите й стигнаха дотук и Ана Иванович спечели втория гейм с 6:4, а с това и срещата.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия На Ли (Китай) също се класира за четвъртфиналите. Поставената под номер 2 Ли разгроми вицешампионката от 2011 година Саманта Стоусър (Австралия) с 6:3, 6:1.