Хуан Мартин дел Потро се справи за 84 минути със сърбина Филип Краинович и се класира за четвъртфинал на "Мастърса" в Маями. Аржентинецът постигна 14-а поредна победа и е фаворит №1 за спечелването на турнира. Резултатът е красноречив 6-4, 6-2.

Всички резултати от мъжкия Miami Open 2018

Турнирът е вторият голям от мартенската серия в САЩ

Аржентинецът ще играе с Милош Раонич за място на полуфинала. Канадецът се справи по аналогичен начин с "палача" на Григор Димитров, Жереми Шарди с 6-3, 6-4. Раонич престоя на корта само с три минути повече от "Кулата от Тандил". Той вече възвръща формата си, демонстрирайки агресивния си и малко недодялан стил.

Кореецът Хьон Чун също потвърди възхода си. Той се разправи с португалеца Жоао Соуза с 6-4, 6-3 за 1 час и 10 минути. Негов съперник ще бъде майсторът на сервиса Джон Иснър, който елиминира световния №3 Марин Чилич със 7-6(0), 6-3.

Младият американец Франсис Тиафо спечели 17-минутното доиграване на мача си с Томаш Бердих. Двамата си взеха трите гейма, в които подаваха и стигнаха до тайбрек. Като в предишния си мач Тиафо поведе бързо, но сега не допусна грешки и  затвори дългия гейм на едно. Той по-късно ще трябва отново да излезе на корта за цял мач срещу южноафриканеца Кевин Андерсън.

Пабло Кареньо-Буста премина през сънародника си Фернандо Вердаско и му даде само три гейма за 6-0, 6-3. Вердаско спечели и трите си партии в началото на втория сет, а през останалото време беше само спаринг-партньор.