Холгер Руне е първият финалист на ATP 250 турнира в Брзбейн, Австралия. Той се наложи с 6:4, 7:6 (0) над руснака Роман Сафилуин за час и 37 минути игра.

В първия сет датчанинът проби още в първия гейм и до края не даде никакви възможности на сервис, за да го затвори с 6:4.

Проблемите дойдоха във втория, когато сценарият бе подобен, но този път Сафиулин върна пробива при 2:2. После Руне изпусна цели четири възможности да пробие в следващия гейм и това сериозно го изнерви. Руснакът, №39 в света, също изпусна шанс и така се стигна до тайбрек. в него датчанинът беше безпощаден и крайно амбициран, за да триумфира със 7:0 точки.

Така Руне очаква във финала победителя от втория полуфинал между първата ни ракета Григор Димитров и представителя на домакините Джордан Томпсън. Мачът стартира в 12:30 часа българско време.