Аржентинецът Гуидо Пея победи поставеният под №2 американец Сам Куери в осминафинален мач от Шампионата на САЩ на червени кортове в Хюстън. Турнирът е другият от ATP, освен този в Маракеш, който се провежда в тази седмица.

Малко известен мароканец победи Филип Колшрайбер в Маракеш

Ламине Уааб ще играе във втория кръг с Николоз Басилашвили

Пея се наложи с 2-6, 7-6(4), 7-6(3) след 2 часа и 39 минути игра. Аржентинецът направи само един пробив в целия двубой, но това се случи в най-важния момент. Куери сервираше за спечелване на срещата при 5-4 в третия сет. Двете дълги части продължиха повече от един час.

Пея ще спори за място на полуфинал с Тенис Сандгрен (САЩ), елиминирал Николас Кикер (Аржентина).

Австралиецът Ник Кириос загуби един сет от американеца Бьорн Фратанджело, но след това в характерния си бърз стил си осигури мач за майстора на сервиса Иво Карлович.

Хърватинът имаше само един слаб гейм, когато подава. Това се случи в началото на мача. След това "Доктор" Иво наниза 14 аса и успя да изтръгне нужните му три сервис гейма на Денис Кудла.

Останалите четири срещи от втория кръг в Хюстън са тази вечер.