Намиращият се на 617-а позиция в ранглистата на ATP представител на домакините Ламине Уааб победи германеца Филип Колшрайбер в последния мач мач от първия кръг на турнира "Hassan II" в Маракеш (Мароко).

Григор Димитров тренира здраво за турнира в Монте Карло

Българинът не се притеснява от лошото време и набляга на физическите упражнения

Единственият турнир от ATP в Африка по начало се характеризира с невероятни резултати. Миналата година поставеният под №1 Григор Димитров не можа да преодолее първия кръг.

33-годишният Уааб, който до 2013 година представляваше Алжир,  се оказа много по-свеж от германския съперник, който в неделя игра епичен петсетов мач за "Купа Дейвис". Колшрайбер лесно спечели първия сет с 6-2, след това загуби втория без да вземе гейм с 0-6. В тайбрека Уааб за радост на местната публика спечели с 7-3 и ще играе на осминафинал с полуфиналиста от Sofia Open 2017 Николоз Басилашвили (Грузия).

Руският квалификант Алексей Ватутин хвърли другата бомба в турнира, елиминирайки поставения под №1 испанец Алберт- Рамос Виньолас с 6-6 (4), 6-2. Ватутин чак на 25 години дебютира в основан схема на турнир от ATP. Сега той си осигури място на четвъртфинал, където ще срещне друг испанец - Пабло Андухар. Андухар участва на турнира с "протектед ранкинг".

След вчерашните двубои в горната част на схемата не остана нито един поставен.

Резултати от осминафиналите на турнира Hassan II в Маракеш (Мароко) от категория ATP 250:
Алексей Ватутин (Русия, кв.) - Алберт Рамос-Виньолас (Испания) 7-6(4), 6-2
Пабло Андуха (Испания, ПР) - Андреа Арнаболди (Италия, кв.) 6-0, 6-2