Григор Димитров бе много близо до престижен успех на турнира в Банкок, Тайланд, но в крайна сметка загуби със 7-5, 5-7, 4-6 от 12-ия в света Ришар Гаске.

Първата ракета на България бе загубил и двете си срещи с френския тенисист до момента, но хасковлията се представи отлично в днешния двубой. За съжаление обаче, 21-годишният българин загуби двубоя за два часа и 16 минути, и не успя да се класира за четвъртфиналите на надпреварата, която е с награден фонд от 551 000 долара. Димитров успя да реализира пробив в решителната част на първия сет, за да го затвори със 7-5, след което успя рано да пробие съперника си във втората част.

Гаске обаче се върна в мача и се стигна до 5-5, а в последствие взе втория сет също със 7-5, като по този начин изравни резултата в мача. В третия сет, Гаске успя да направи един пробив и взе сета с 6-4, а с това победи и в мача. За място на полуфиналите френският тенисист ще спори с друг от младите таланти в световния тенис - Бърнард Томич, който е на 45-то място в ранглистата на ATP.