Григор Димитров, който е поставен под №2 в основната схема на турнира в Стокхолм, няма да знае името на съперника си и след изиграването на срещите, предвидени в  програмата за днес. В нея не е включена срещата между квалификанта Юрген Зоп и Бенямин Бекер, които трябва да определят съперника на българина във втория кръг. Така че се очаква да гледаме Григор евентуално в четвъртък.

Вече е факт и първата изненада. Раду Албот успя да отстрани още в първия кръг Стив Джонсън с резултат 6:3, 6:4 и вече е във втория кръг на надпреварата, очаквайки съперника си.

Кевин Андерсон обърна поставения под номер осем Маркос Багдатис 2:1 сета в първия кръг на надпреварата. Кипърецът поведе след 6:2 в първия сет, но след това Андерсон взе двете части със 6:4 и 6:2. Южноафриканецът имаше нужда от час и 49 минути, за да стигне до успеха.

В следващия кръг, Андерсон ще срещне квалификанта Райън Харисън, който отстрани с 2:0 сета Адам Павлашек.

Победителят от Андерсон-Харисън може да се изправи срещу Григор Димитров, ако първата ракета на България преодолее първия си съперник в силната надпревара в Стокхолм.