Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби от испанеца Карлос Алкарас с 2:6, 5:7 в мача, който продължи точно час и половина. Така българинът не успя да се класира на осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" с награден фонд от 7,7 милиона евро.

В първия сет испанският тийнейджър, който след броени дни ще навърши 20 години, бе убедителен. Алкарас взе всичките си подавания и направи два пробива при сервисите на Димитров.

Алкарас проби още първото подаване на българина, а след това поведе с 2:0. В седмия гейм световният номер 2 отново проби и поведе с 5:2, а след това взе сервиса си, без дори да даде точка на съперника си. Първата част продължи малко певече от половин час.

Във втория сет Григор Димитров заигра на по-високо ниво и започна да сервиса по-добре. Той взимаше уверено геймовете на свой сервис в началото, а в в шестия стигна и до две точки за пробив, като реализира втората за 4:2. Българинът обаче не успя да затвърди добрия момент в играта си, като още в следващия гейм загуби сервиса си, без дори да успее да спечели нито едно разиграване. Алкарас изравни, а след това двамата стигнаха и до 5:5. В този решителен момент испанецът отново направи пробив в ключов момент, а след това спечели и подаването си, като реализира последната точка в мача с техничен къс удар.

Григор Димитров направи два пъти повече непредизвикани грешки от испанеца - 8 срещу 4, като имаше по-слаб процент на спечелени точки на първи и втори сервис, както и при ретурите.

В следващия кръг Карлос Алкарас ще играе срещу Александър Зверев. Това бе и втора загуба на Димитров от два мача от този съперник, като за първи път той отстъпи преди година на турнира в Париж.