Австралиецът Джон Милман е съперникът на Григор Димитров на осминафинала на турнира по тенис в Бризбън. Представителят на домакините се наложи драматично над американеца Тенис Сандгрен със 7-6(6), 6-7(6), 6-0 за 2 часа и 37 минути.

Григор Димитров: Удрях топката относително добре

Българинът е доволен от представянето си в мача си с Йошихито Нишиока

Първите два сета се решиха след тайбрек. Първо Милман успя да се наложи с 8-6, а след това Сандгрен се измъкна след същия резултат. Двамата си разменяха по един пробив, но като цяло сервираха безупречно.

В третата част Милман проби за 2-0. Това пречупи Сандгрен и австралиецът бързо затвори двубоя.

Миналата година Димитров срещна Милман също на осминафинал в Бризбън. Тогава българинът се наложи трудно с 4-6, 7-6(8), 6-3. След това Григор достигна до полуфинал, загубен от шампиона Ник Кириос (Австралия).

НА ЖИВО: Григор Димитров - Джон Милман 4-6, 7-6(8), 6-3

Григор Димитров - Джон Милман 4-6, 7-6(8), 6-3

Световният №3 е фаворит в първия си мач на единично за 2018 година

Милман имаше своя звезден час на US Open 2018, когато елиминира в четвъртия кръг Роджър Федерер (Швейцария), за да отпадне след това от шампиона Новак Джокович (Сърбия).

Мачът Григор Димитров - Джон Милман ще се играе най-вероятно в сряда, 2 януари. Австралиецът в момента е №38 в света.