Григор Димитров победи Андрей Рубльов с 6-3, 6-4 и се класира за полуфинал на турнира в зала в Ротердам. Българинът игра много стабилно и концентрирано срещу нервния си съперник и приключи нещата за 1 час и 16 минути.

Утре хасковлията ще срещне белгиеца Давид Гофен, от когото загуби миналата година на същото място. Гришо отново се върна на четвъртото място в световната ранглиста, след като изпревари Александър Зверев.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Андрей Рубльов 6-3, 6-4

Григор Димитров - Андрей Рубльов 6-3, 6-4

Българинът ще играе за трети път през последните месеци с младия руснак

Григор Димитров изигра отличен мач и почти не допускаше грешки в него. В първия сет достигна до забележителните 86% на вкарано първо подаване, с което лиши руснака от каквито и да е шансове за пробив. Геймовете на българина вървяха много бързо и той загуби само 5 точки, когато сервира.

Гришо проби още в четвъртия гейм. Той пласира хубави ретури. В решителната точка късметът помогна на хасковлията. Тогава топката тупна два пъти на мрежата и падна в полето на руснака.

Брейкът изнерви Рубльов, а в същото време успокои Димитров. Сервис геймовете на българина гарантираха спечелването на първия сет за 31 минути със 6-3.

Снимка 322853

В началото на втората част Рубльов изравни играта. Той печелеше дългите разигравания, но след това често грешеше, защото искаше бързо да завършва точките.  В четвъртия гейм руснака стигна до една възможност за брейк, неутрализирана със страхотна комбинация след сервис от Гришо.

В седмата партия се реши мача. Димитров пласира хубави ретури и Рубльов изнервен направи необходимите грешки. При решаващата точка руснака намери мрежата отблизо.

Все пак имаше малка драма в края. Рубльов не искаше да се предава и успя да форсира 10-минутен гейм при сервис на българина. Гришо поведе с 40-0 и се успокои прекалено.

Той направи двойна грешка за 40-30. В следващата точка съдията отсъди на аут на Рубльов, но го подкани да оспорва. Камерите показа, че топката е вътре и геймът продължи. Рубльов достигна до втората си възможност за пробив, но поредният ас Димитров спаси положението. Грешки на руснака все пак измъкнаха 16-точковия гейм в полза на българина.

Гришо предаде предпоследната партия в мача и приключи нещата с неспасяеми сервиси за 6-4.

Българинът игра много стабилно. Нямаше и помен от контузията в рамото, която го измъчва и му попречи да играе в София. Димитров вече е много стабилен психически. Особено в мачове с "нерваци" като Рубльов.

Всички резултати от тенис турнира в Ротердам

Роджър Федерер и Григор Димитров са основните фаворити за титлата

Утре хасковлията ще играе с Давид Гофен, който побеждава редовно. Но именно в Ротердам българският ас се пречупи пред белгиеца и сега дойде удобен момент за реванш. Залогът ще бъде финал с най-великия тенисист на съвремието - Роджър Федерер.