Най-добрият български тенисист Григор Димитров сложи край на серията си от три поредни загуби и постигна първа победа от 30 август насам.

В първия кръг на турнира от сериите АТП 500 в зала във Виена Димитров победи с 6:3, 6:4 бразилеца Тиаго Монтейро. Мачът продължи само час и 15 минути, като Димитров, който отскоро отново работи с Дани Варверду, показа доста добра и стабилна игра.

За класирането си във втория кръг Димитров ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 34 355 евро от наградния фонд, който достига общо 2 349 180 евро.

Следващият съперника на българина ще бъде поставеният под номер 3 в схемата Андрей Рубльов. Досега двамата са играли пет пъти помежду си, като Рубльов води с 3:2 успеха. Последната им среща бе тази година на четвъртфиналите в Индиън Уелс, когато руснакът победи в два сета.