Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с прекрасна победа участието си на последния за него турнир през тази година. В мач от първия кръг на "Мастърс" 1000 в Париж, българинът се наложи над младия французин Юго Юмбер с 4-6, 6-1, 6-2 за 1 час и 38 минути. Утре Гришо ще има за съперник своя добър познайник Давид Гофен (Белгия). Двубоят се очаква да започне около 16:00 часа.

Григор Димитров - Юго Юмбер, на живо 4-6, 6-1, 6-2

Турнирът "Мастърс" 1000 в Париж е последен за българина за този сезон

Срещата може да се раздели на две полувремена. Първото състоящо се от откриващия сет и продължило 39 минути. В него левичарят Юмбер биеше много хубави сервиси и се измъкваше в хаотичните разигравания.

Второто полувреме продължи почти час. В неговите две части Димитров беше безапелационен и даде само три гейма на обезверения си съперник.

Снимка 450246

Още от самото начало младият французин имаше огромни проблеми в сервис геймовете си. Той изоставаше в първите точки, но много хубави начални удари - най-вече по правата го измъкваха. В малко по-дългите разигравания Юмбер винаги бъркаше до трета-четвърта топка, като имаше огромни проблеми със слайс бекхенда на Гришо.

Във втория си сервис гейм Димитров показа слабостите си от тази година. Не вкаравайки първия си сервис, той имаше много слаби втори подавания и Юмбер се възползва за да пробие за 2-1.

Хасковлията продължи да натиска на ретур. Юмбер постепенно загуби увереност и брейкът беше върнат след много трудно върнат сервис за 4-4. Последва последния слаб гейм на собствено подаване за Григор в мача. Той направи дежурната си двойна грешка в такива ситуация и като на шега даде нов пробив. Юмбер лесно приключи сета на свой сервис за 6-4.

Снимка 450244

На практика в този момент мачът приключи, но това щеше да се разбере по-късно. Григор сервира много уверено и проби разколебания си съперник за 2-0. Тогава Юмбер почти забрави как се бие хубав начален удар, а ретурите на българина станаха безпощадни.

Вторият сет продължи само 22 минути, като младият французин успя все пак да не запише геврек, след спечелен четвърти гейм. 6-1 за Димитров.

И в третата част имаше само един тенисист на корта - Григор Димитров. Юмбер вече нямаше предимство, дори когато сервира. Хасковлията диктуваше ритъма и печелеше всички разигравания, които са от повече от четири размени. Юмбер постоянно не знаеше, как да отразява разнообразните удари на Димитров.

Снимка 450241

Французинът успя да вземе два свои гейма за 1-2 и 2-3. Димитров проби още в началото за 1-0 и после направи нов брейк за 5-2. за да си спеси една партия, в която подава. В края на двубоя френската публика беше смълчана от българските фенове.

Утрешният съперник на Гришо - Давид Гофен е негов стар познайник. Димитров има 10 победи и само 1 загуба в Ротердам през 2017 година. Белгиецът още на Sofia Open преди две години призна, че не може да намира решения срещу играта на българина. Но той е много упорит и много разнообразен. При нормални условия хасковлията е фаворит, но тази година показа, че може да губи от най-различни не особено добри тенисисти.