Българският №1 Григор Димитров се класира за четвъртфинал на турнира на трева  в "Куинс клъб" Лондон. Хасковлията извоюва трудна победа срещу французина Жулиен Бенето с 4-6, 6-3, 6-4. Срещата продължи 1 час и 57 минути, като всеки сет беше решен с по един пробив. Имаше и известна символика. Играта започна с три двойни грешки на българина и завърши с три аса в негова полза.

Следващият двубой на Димитров е в петък срещу победителя от срещата между руснака Данийл Медведев и играещия с "уайлд кард" австралиец Танаси Кокинакис.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Жулиен Бенето 4-6, 6-3, 6-4

Григор Димитров - Жулиен Бенето 4-6, 6-3, 6-4

Българинът излиза за място на четвътфинал в Лондон

Мачът започна потресващо. Григор направи три двойни грешки в първия си сервис гейм и беше пробит. Бенето можеше и да не става от стола и пак щеше да е повел с 1-0.

Пробивът се оказа решаващ за спечелването на първия сет. Вярно хасковлията успя да стигне до две възможности да се върне, но добрите сервиси и агресивната игра спасиха французина.

И двамата бяха много стабилни когато сервират, с което се разбра, че няма да има много пробиви в срещата. Бенето поведе с 6-3 след 39 минути игра.

Вторият сет започна отново с труден сервис гейм на Гришо. Той изостана с 15-40 и създаде впечатлението, че не е излязъл за победа. За щастие това не се оказа вярно. Бенето, предвкусвайки успеха, направи серия от грешки и Димитров спаси подаването си.

В следващите две игри французинът за последно в мача имаше предимство. Той си взе сервис гейма и след това натисна подаването на Григор.

Снимка 300385

Четвъртият гейм от втората част се оказа преломният в мача. Българинът започна много уверено и спечели две прекрасни точки. Бенето помогна с каквото може, допускайки да бъде пробит след двойна грешка. А както стана ясно - пробивът означаваше спечелване на сета.

Димитров не взе точка в следващите два сервис гейма на французина. Но от своя страна загуби само по едно разиграване, когато сервираше. Началните му удари бяха смазващи. Резулатът беше изравнен след още 33 минути игра - 6-3. Във втория сет имаше 48 разигравания, докато в първия те бяха 62.

Третата част се оказа най-дългата в мача - 41 минути. В нея първите геймове бяха дълги и оспорвани. Първо Бенето си взе трудно подаването. След това Григор трябваше да спасява точка за пробив в 12-точков гейм.

Петата игра донесе нужния за победата пробив. При 30-30 французинът направи двойна грешка, след което българинът направи ретур-шедьовър от бекхенд. Резултатът стана 3-2 за живещия в Монте Карло хасковлия.

Снимка 300387

В последните три свои сервис геймове Гришо загуби само една точка. Това се случи след любимия му слайс бекхенд, с който направи поне десетина грешки. Димитров успя да сътвори с този удар и един шедьовър, заковавайки топката на страничната линия.

Последният гейм в мача беше демонстрация на висш пилотаж в тениса. Гришо направи плонж, на който могат да завидят и най-добрите футболни вратари и спечели първата точка. След това закова три аса и показа, че има желание за втори път в своята кариера да спечели престижния турнир в Лондон.

И така следващият мач е в петък. С кого? Това ще разберем утре. Но нито Данийл Медведев, нито Танаси Кокинакис могат да бъдат препятствие пред "развилнелия" се Григор Димитров.