Григор Димитров стартира участието си в тазгодишното издание на "Ролан Гарос".

Първоначално той трябваше да започне в Париж още в неделя, но дъждовното време във френската столица доведе до отлагане на срещата му с Виктор Троицки от Сърбия.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ГРИШО ТУК!

Двубоят между Димитров и Троицки, който в момента е №24 в световната ранглиста започна около 14:35 часа.

Двамата балканци мерят сили на Корт №3, а до момента те са играли един срещу друг общо три път и преимуществото е на страната на Григор, който има 2 победи срещу само 1 за Троицки.

Последната им среща бе във финалния сблъсък в Сидни тази година, когато Троицки спечели в три сета - 2:6, 6:1, 7:6 (7).

Предишните им съревнования са в Бризбейн през 2016 година, когато Гришо триумфира в три сета (5:7, 7:6 (6) и 6:2), както и в Базел през 2012, когато Димитров печели в два сета (6:3, 6:2)

преди 7 години в 18:24 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 3-6 Григор заби в мрежата и може да състредоточи своите усилия в подготовката си за игра на трева.

преди 7 години в 18:20 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 3-5 Мощна игра на хасковлията. Сега предстои гейме на истината.

преди 7 години в 18:16 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 2-5 Григор игра добре. Но Троицки изпраска 3 аса и си взе гейма.

преди 7 години в 18:13 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 2-4 Гейм на мъка. Троицки направи две грешки и остави нашето момче в мача.

преди 7 години в 18:08 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 1-4 Имаше някакъв шанс за пробив. Но Троицки би два страхотни сервиса накрая.

преди 7 години в 18:03 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 1-3 Гришо счупи геврека с ас. Той все още има сили за обрат.

преди 7 години в 17:59 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 0-3 Димитров е загубил самообладание.Троицки само връща, но това е достатъчно.

преди 7 години в 17:57 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 0-2 Сянката на Истанбул надвисва над Париж. Бекхенд, бекхенд и пак бекхенд. Троицки обича бекхенда на Димитров.

Не издържаха нервите на Григор Димитров в Истанбул

Българинът беше на две точки от победата, но се срина физически и психически

преди 7 години в 17:52 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 0-1 Поредна грешка на Димитров на бекхенд. Мачът продължава повече от три часа.

преди 7 години в 17:47 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-7. Бекхендът на Димитров се пропука. Много бързо загубен гейм при собствено подаване на 15. Пети сет!

Точките са 142-138. Асовете 6-3, Двойните грешки 9-2. Грешките 71-67. Уинъри 39-24. Всичко в полза на бъгарина.

Последно обновление в 17:49 ч. на 23.05

преди 7 години в 17:42 ч.

6-2,3-6, 7-5, 5-6 Троицки отрази две топки за пробив. Малко не достигна на Димитров. Ще има ли тай-брейк?

преди 7 години в 17:35 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 5-5. Измъчен гейм от 40-0 през 40-40. И петте точки на Димитров дойдоха след топки в аут на Троицки. Много лош първи сервис на българина.

преди 7 години в 17:30 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 4-5. Гришо е в лоша серия. Само едно спечелено разиграване в гейма. Димитров ще сервира за оставане в сета.

преди 7 години в 17:28 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 4-4. Троицки върна пробива. Хасковлията не може да вкара първи сервис, което даде възможност на сърбинът да играе агресивно и точно.

преди 7 години в 17:23 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 4-3 Троицки взе подаването си на 30. Григор се подложи на самокритика след като избърза при най-важното разиграване.

преди 7 години в 17:20 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 4-2 Прецизна игра на българина. Възможностите за Троицки намаляват.

преди 7 години в 17:16 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 3-2 Троицки оцеля благодарение на силния си сервис в бекхенда на хасковлията. Григор имаше точка за пробив, но не можа да върне добре последните три сервиса.

преди 7 години в 17:08 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 3-1. Троицки започна да издава все по сериозни звуци. Дълъг гейм. 7-5 за Димитров.

преди 7 години в 17:01 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 2-1 Българинът е леко изнервен и даде бърз гейм на Троицки.

преди 7 години в 16:58 ч.

6-2, 3-6, 7-5, 2-0. Късите работят безотказно. Григор реализира едва трета възможност за затвърждаване на пробива.

преди 7 години в 16:52 ч.

6-2, 3-6 , 7-5, 1-0 Прекрасна защита. Димитров реализира втората точка за пробив.

преди 7 години в 16:49 ч.

6-2, 3-6 ,7-5 Григор вече води. Точките са 100-90. Асовете 6-2. Двойните грешки 9-1.

преди 7 години в 16:43 ч.

6-2, 3-6, 6-5 Аут! Топката е извън корта след размяна на бекхенди. Стратегически пробив. Българинът ще сервира за 2-1 сета.

преди 7 години в 16:37 ч.

6-2, 3-6, 5-5 Най-сетне гейм за Гришо. Колебливи сервиси след 8-те двойни грешки. Но сетът продължава.

преди 7 години в 16:32 ч.

анкета

Ще успее ли Гришо да се завърне в топ 10?

Виж резултати

Да, Григор е талант и мястото му е сред най-добрите. 26.5%

Димитров ще се завърне, но само след работа с психолог. 19.8%

Не, Григор не може да превъзмогне проблемите си. 31.3%

За Димитров дамите са по-важни, тенисът е на заден план. 22.4%

6-2, 3-6, 4-5 Троицки вече води в сета. Бекхендът на Гришо се пропука.

Последно обновление в 16:33 ч. на 23.05

преди 7 години в 16:30 ч.

6-2, 3-6, 4-4 Максималният риск говореше за уверенността на Гришо. Но той направи един ас и две двойни грешки. Троицки спечели двете дълги разигравания, включително това с 34 разигравания. Гришо имаше два гейм бола. Но резултатът е изравнен.

преди 7 години в 16:21 ч.

6-2, 3-6, 4-3 Отново гейм за сърбина на 15. Григор изпрати с малко в аут хубав ретур при последното разиграване.

преди 7 години в 16:19 ч.

6-2, 3-6, 4-2. За момент Гришо загуби концентрация. Направи двойна грешка и даде шанс на съперника си да пробие. След това сервира безапелационно и се измъкна.

преди 7 години в 16:14 ч.

6-2, 3-6, 3-2 Троицки сервира за гейм на 15.

преди 7 години в 16:11 ч.

6-2, 3-6, 3-1 Поредното стоп воле затвърди за втори път пробива.

Последно обновление в 16:11 ч. на 23.05

преди 7 години в 16:06 ч.

6-2, 3-6, 2-1 Българинът се опита да посреща агресивно, но не му се отдаде. Точките са 71-63 за Гришо.

преди 7 години в 16:04 ч.

6-2, 3-6, 2-0 Григор завърши гейма с ас. Пробивът е затвърден.

преди 7 години в 16:00 ч.

6-2, 3-6, 1-0 Димитров реализира втория гейм бол с прецизно изиграване по правата. Точките в гейма са 7-5.

преди 7 години в 15:49 ч.

6-2, 3-6 Троицки изравни резултата са 32 минути. Димитров загуби първоначалния си импулс. Всичко започва отначало.

преди 7 години в 15:46 ч.

6-2, 3-5 Отново гейм на нула за сервиращият. Троицки направи два аса.

преди 7 години в 15:43 ч.

анкета

6-2, 3-4 Хасковлията не даде възможност на сърбина да види топката.

Последно обновление в 15:44 ч. на 23.05

преди 7 години в 15:41 ч.

6-2, 2-4 Много бърз гейм за Виктор Троицки. Намаляват възможностите за връщане на пробива.

преди 7 години в 15:38 ч.

6-2, 2-3 Много важен гейм за Григор, който той успя да измъкне.

преди 7 години в 15:34 ч.

6-2, 1-3 Димитров имаше точка за пробив, но се наложи да смени за втори път ракета си. След което загуби бързи три разигравания.

преди 7 години в 15:27 ч.

6-2 1-2 Обърнат гейм. Първите две точки за Троицки. Димитров завърши геймът с блестящ прехвърлящ удар.

преди 7 години в 15:24 ч.

6-2 0-2 Троицки взе гейма на 30. Димитров спечели първите две разигравания.

преди 7 години в 15:20 ч.

6-2 0-1 Вторият сет започна с пробив на Троицки. Сърбинът играе много силово и това кара Димитров да греши.

преди 7 години в 15:16 ч.

6-2 Българинът реализира втория сетбол. Димитров играе с нарастващо самочувствие и започна да прави удари от висша класа.

преди 7 години в 15:08 ч.

5-2 Гейм на 15. Димитров смени ракетата след единственото загубено разиграване.

преди 7 години в 15:05 ч.

4-2 Брилянтно разиграване на Гришо за пробив на нула. Геймът продължи 90 секунди.

преди 7 години в 15:02 ч.

3-2 Троицки върна пробива след бърз гейм. Мачът започва от начало.

преди 7 години в 14:58 ч.

3-1 Троицки измъкна най-дългия гейм до момента. Точките са 10-8. Сърбинът стана агресивен и това кара Григор да сгреши.

Последно обновление в 15:17 ч. на 23.05

преди 7 години в 14:49 ч.

3-0 Четири поредни точки за Григор. Геймът беше спечелен със страхотен „уинър" по правата. Троицки напразно оспорва решението на съдията.

преди 7 години в 14:44 ч.

2-0 Григор е безпощаден. Първият пробив е факт на нула. По добро начало не можем да желаем.

преди 7 години в 14:41 ч.

1-0 Григор спечели с ас първия гейм.