Българите Габриел Донев и Пламен Милушев се класираха за втория кръг на ежеседмичния турнир по тенис в Анталия (Турция), който е с минималния награден фонд от 15 хиляди долара.

Новак Джокович се е прицелил в рекорда на Роджър Федерер от титли от "Големия шлем"

Сърбинът вярва, че може да печели поне още седем купи

Габриел Донев направи забележителен обрат и победи поставения под №6 в схемата Давиде Галопини (Италия) с 4-6, 6-3, 6-4. Донев имаше преднина от 3-1 в първия сет, но го загуби с 4-6. Във втората част българинът поведе с 3-0 и запази преднината си до края. В третия сет Габриел направи серия от три партии за да поведе с 5-3. При 5-4 Донев реализира четвъртия си мачбол след 2 часа и 40 минути игра.

Пламен Милушев срази с 6-0, 6-3 Самюел Пойнтън (Великобритания) за 1 час 10 минути игра. Това е четвърти успех за Милушев който започна турнира от квалификациите. Там българинът на даде гейм за 6-0, 6-0 на Гокберк Саритас (Турция). После победи с 6-3, 6-0 Кристиан Войнея (Румъния) и със 7-5, 6-3 Маурицио Специали (Италия). Във втория кръг Пламен ще срещне срещу №8 в схемата Деян Катич (Сърбия).

По-късно днес Донев и Милушев започват участието си в турнира на двойки. Техни съперници ще бъдат поставените под №3 Деян Катич (Сърбия) и Григорий Ломакин (Казахстан). Държавните шампиони на България при дуетите играха на полуфинал на предишния турнир в Анталия.