Американецът Франсис Тиафо е следващият съперник на Григор Димитров на Australian Open. Той победи италианеца Андреас Сепи с 6-7(3), 6-3, 4-6, 6-4, 6-3 в мач, продължил 3 и 21 минути.

Григор Димитров победи Томас Фабиано и е на 1/8-финал на Australian Open

Българинът превъзхождаше убедително съперникa си през целия мач

Двубоят се игра успоредно с този на Димитров, но беше много по-оспорван и продължителен. Сепи взе първата част след тайбрек. Тиафо изравни след пробив в шестия гейм на втория сет.

Италианецът отново си върна предимството с ранен пробив, но Тиафо се спаси с късен брей. Сепи все пак направи още един пробив и затвори третия сет с 6-4.

Тиафо проби в началото на четвъртата част, но трябваше да спасява точки за пробив преди да изравни сетовете след 6-4.

В последната част отново сервиращите имаха предимство, след като американецът проби в първия гейм. Той успя да да реализира втория си мачбол в най-дългия гейм от двубоя.

Димитров победи Тиафо на Откритото първенство на Канада. Но мачът беше равностоен и Тиафо направи впечатление с нестандартната си игра и слаба психика.

След това двамата играха в демостративен турнир в Чикаго. Тогава хасковлията беше безапелационен.