Световната №1 Анжелик Кербер отпадна на осминафинала на Чайна Опън Елина Свитолина. Германката загуби в 2 сета - 3-6, 5-7 от украинката, която приключи с олимпийската мечта на Серина Уйлямс. Кербер имаше предимство и в двете части, като първа успяваше да стигне до пробив.

Това е втора победа на Свитолина над Кербер през тази година. Тя ще играе утре на четвъртфинал с новоизлюпената австралийка Дария Гаврилова, която се наложи над французойката Каролин Гарсия с 6-3, 6-4.

Снимка 256606

Каролина Плишкова стана другата тенисистка в топформа, която напусна надпреварата. Тя загуби в много оспорван мач от натурализираната бритака Джоанна Конта в три сета - 1-6, 6-3, 6-7(2). Двете си поделиха един сет. Трета част бе много оспорвана. Първо Конта поведе с 4-1, после Плишкова бе много близко до победата и накрая британката спечели убедително тай-брейка.

Конта ще играе утре с надеждата на домакините Шуай Женг, която премина през намиращата се в криза румънка Джоанна Конта с 6-0, 6-3.

Най-високо поставената тенисистка на четвъртфинал е №3 Агниешка Радванска (Пол). Следвана от №8 Мeдисън Кийс (САЩ) и № 11 Джоанна Конта (Вбр).