Водачът в основната схема на турнира по тенис в катарската столица Доха Денис Шаповалов (Канада) се класира за втория кръг след победа над словака Алекс Молчан с 6:4, 6:0. Канадецът загуби едва осем точки при своето подаване в мача, спечели точки при шест от шест излизания на мрежата и се наложи над 73-ия в света словак за 52 минути.

22-годишният канадец демонстрира по този начин бърза реакция след отпадането си миналата седмица в два сета от прогресиращата чешка звезда Иржи Лехечка на турнира в Ротердам. И така подобри личния си баланс на 8-3 победи от началото на годината.

На четвъртфинала Шаповалов, който почиваше в първия кръг на турнира с награден фонд 1,071 милиона долара, ще срещне французина Артур Риндеркнех. Риндеркнех днес отстрани номер 7 в схемата Александър Бублик (Казахстан) с 6:7 (5), 6:1, 6:4. Бублик не успя да се справи със силния сервиз на французина, който успя да вземе 6 точки за пробив от 18 възможност.

Унгарецът Мартон Фучович също отива на четвъртфинал след победа над Кхвон Сун-У (Република Корея) с 6:3, 6:7 (5), 6:3 и ще играе с Николоз Басилавшили (Грузия). Грузинецът отстрани Елиас Имер (Швеция) с 6:4, 7:5.

Зрелище още във втория кръг на ATP Доха

Турнирът започва от понеделник

Номер 4 в турнира Марин Чилич (Хърватия) и номер 2 Роберто Баутиста Агут (Испания) също отиват напред и чакат съперниците си за четвъртфиналите. Хърватският ветеран отстрани Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:3, 7:5.

Баутиста Агут имаше изненадващо лесен мач с шотландеца Анди Мъри, който все още търси най-добрата си форма, и го елиминира 6:0, 6:1. Мачът премина само за 68 минути и само 26 минути бяха нужни за първия сет. Първият пробив в мача беше направен от испанеца на нула, а накрая взе частта от първата открила се възможност за пробив. Във втория сет Мъри спечели единствено първото си подаване, след което тотално се предаде и инкасира сериозно поражение.