Серина и Винъс Уилямс ще се изправят една срещу друга в тазгодишното издание на US Open.

Сочената от мнозина специалисти за евентуално сериозно препятствие пред по-малката от сестрите, по пътя ѝ към Големия шлем - Мадисън Кийс, не оправда очакванията. Световната №1 не загуби концентрацията си и за миг и след три пробива спечели битката с по-младата си сънародничка с 6:3, 6:3.

Кийс, която бе постигнала най-значимите си резултати именно в турнирите от славното каре, този път не издържа на напрежението.

Мачът започна с равностойна игра, като двете се обстрелваха с мощни удари, а повечето разигравания бяха къси и логично нямаше пробиви. В седмия гейм Кийс се пропука и Серина стигна до 2 брейкбола, като още при първия младата ѝ съперничка допусна втората си двойна грешка в гейма. Следващият сервис гейм не бе лек за шампионката, но с хубав втори сервис тя накара Кийс да изкара ретура в аут и да предаде сета с 3-6.

По-младата от двете американки не свали гарда и първият гейм на втория сет беше доста оспорван. От 40-15 Кийс допусна да се стигне до равенство, а с отличен ретур уинър от форхенд по диагонала Серина стигна до брейкбол. Този път обаче 20-годишната Мадисън запази самообладание и спечели минибитката с носителката на 21 титли от Големия шлем.

В третия гейм двете демонстрираха великолепна защитна игра и връщаха неуморно снарядите на опонентката си. В крайна сметка Кийс спаси 4 точки за пробив, като още веднъж показа характер и отличен сервис в ключовите моменти, за да не допусне да бъде пробита. Отново в седмия гейм Уилямс стигна до ключовия брейк - Мадисън поведе с 40-15, но опитът на 33-годишната американка си каза думата и тя излезе напред в резултата. Всичките усилия на Кийс бяха сринати от нова двойна грешка, която сложи край на втория сет и мача.

Така Серина продължава да е без загуба на турнирите от Големия шлем от Уимбълдън миналата година. Също така тя остава в график да повтори постижението на Щефи Граф от 1988-а, когато германката вдигна четирите мейджър титли в рамките на една календарна година. Четири тенисистки вече са победени, остават още три. Следващата ѝ съперничка е обаче сестра й Винъс. Двете са играли 26 пъти до сега помежду си, като Серина води с 15-11 победи.