Фабио Фонини взе първия сет срещу Рафаел Надал на турнира "Мастърс" 1000 в Рим. Това се оказа недостатъчно и "Краля на клея" стана първия полуфиналист в надпреварата, в която има седем крайни успеха. Резултатът от мача, продължил 2 часа и 16 минути е 4-6, 6-1, 6-2 за Рафаел Надал.

Кей Нишикори ще тества Новак Джокович на 1/4-финал в Рим

Двамата постигнаха бързи победи снощи

Испанецът започна ударно мача и поведе с 4-1 гейма. За изненада, но и за удоволствие на публиката Фонини се разигра спечели пет поредни гейма и затвори сета с 6-4 за 1 час.

Надал беше безапелационен в следващите две части. Фонини опитваше да се съпротивлява. Той прибегна и до лекарско прекъсване. На моменти италианецът вкарваше чувството си за хумор.

"Матадора" не се смути и само махаше с ръка по време на чудатостите на Фабио. Италианецът спечели общо три гейма в двата сета и си остана само със спомена за отличната първа част. Той спечели общо 66 точки в мача, 38 от които в първия сет.

Рафаел Надал утре ще срещне победителя от мача Кей Нишикори (Япония) - Новак Джокович (Сърбия).