Елица Костова  победи украинката Валерия Страхова с 4-6 ,6-3, 6-0 и се класира за втория кръг на турнира в Артвин (Турция). Следващата съперничка на българката ще бъде рускинята Виталия Дятченко, която е №282 в ранглистата на УТА.

Елица Костова все по-близо до голямата цел в Англия

Българката се класира за четвъртфиналите в надпреварата

Мачът Костова - Страхова продължи 2 часа и 17 минути и беше равностоен в първите 14 гейма. След това кърджалийката спечели 10 от 11 игри и се поздрави със заслужен успех.

Елица спечели и мач на двойки. Тя и нейната партньорка рускинята Яна Сизикова се наложиха над други рускини Габуев и Яшина с 6-2, 6-4.

В същото време Юлия Стаматова загуби първия си мач във Върнячка баня (Сърбия)от хърватката Ана Бикшич с 2-6, 1-6. Приятелката на футболиста Абел Анисе остана на корта 1 час и 5 минути и беше равностойна само в първите 3 гейма.