Елица Костова загуби от германката Антония Лотнер с 4-6, 5-7 и се прости с мечтата си да играе на Australian Open 2021. Българката беше равностойна, но изпусна шансовете си в заключителните фази на двата сета. Оспорваната среща продължи 1 час и 45 минути.

Мачът започна с много дълъг първи гейм. След 14 разиграни точки Лотнер спаси подаването си, като българката имаше самое една възможност за пробив.

Германката проби веднага след това на 30, но Елица стори същото в петия гейм. След това българката отрази три точки за брейк за да изравни на 3-3.

След разменени сервис геймове Лотнер отново взе подаването на българката на в десетия гейм, след като поведеде с 0-40. Частта продължи 45 минути.

Във тората част българката започна по-силно и поведе с 3-1. Лотнер успя да изравни на 3-3 след пробив, но Костова веднаги върна брейка на нула. Тогава българката загуби подаването си на нула за 4-4.

Елица отново проби за 5-4, но след това загуби последните три гейма в мача и отстъпи с 5-7.

Така Елица Костова стана единствената родна тенисистка, която загуби днес мача си в квалификациите за Australian Open 2021, които се играят в Дубай (ОАЕ).