"Трудно е да спечелиш турнир. Не е малко постижение това да си последният оцелял тук. Много съм щастлив от начина, по който играх, през тази седмица", каза Иснър.

Джон Иснър спечели за трети път турнира на трева в Нюпорт, щата Роуд Айлънд. 208-сантиметровият гигант се справи с изненадващия финалист Матю Ебдън от Австралия с 6-3, 7-6(4).

Домакините бяха останали леко разочаровани, след като не можа да се състои голямата битка на сервиси между Иснър и миналогодишния победител хърватина Иво Карлович. Карлович беше елиминират от германския квалификант Петер Гойовчик, който от своя страна отстъпи на полуфинал от Матю Ебдън.

Иснър не загуби нито един сет в четирите си мача и дори не допусна възможност за пробив, когато изпълняваше неотразимите си начални удари. Той успя да повтори постижението на германеца Томи Хаас от турнира в Мемфис през 2007-а, недавайки нито един шанс да му бъде отнет сервис гейм.

Андрей Рубльов изненада всички в Умаг и вдигна купата след загуба в квалификациите

Руският тийнейджър спечели първа титла в кариерата си

На Уимбълдън 2017 Джон беше на мач от двубой с Григор Димитров, но се издъни в срещата си с много по-ниския от него Дуди Села.