Сръбският тенисист Душан Лайович спечели първа титла от ATP в кариерата си, след като триумфира на турнира на клей в Умаг (Хърватия).

На финала Лайович се наложи над унгарския квалификант Атила Балаж със 7-5, 7-5 за 1 час и 53 минути. Сърбинът пропусна първия кръг в Умаг, защото беше поставен под №4 в схемата.

Григор Димитров ще играе с Кевин Кинг в първия си мач в Атланта

Американският левичар е под №405 в ранглиста на ATP

На осминафинала Душан срази руснака Андрей Рубльов с 6-4, 6-3. Четвъртфиналият му мач беше по-тежък. Аляз Бедене (Словения) беше пречупен в три сета след 5-7, 6-3, 6-3. В събота Лайович се възползва от отказването на италианския квалификант Салваторе Карузо, отказал се след загубен първи сет с 5-7.

Балаж изигра общо 7 мача в е турнира с награден фонд от 525 хиляди долара. Той победи последователно: Адмир Календер (Хърватия), Рудолф Молекер (Германия), Виктор Галович (Италия), Филип Краинович (Сърбия), Стефано Травалия (Италия) и Ласло Джере (Сърбия).

Джон Иснър спечели за четвърти път легендарния турнир в Нюпорт

Американският гигант се наложи във финала над Александър Бублик в два сета

Водач на схемата беше италианският ексцентрик Фабио Фонини, отказал се по време на единствения си мач срещу сънародника си Стефано Травалия.

Любимецът на домакините Борна Чорич беше поставен под №2, но също игра само един мач, загубен в три сета от италианския квалификант Салваторе Карузо.