Доминик Тийм е първият финалист при мъжете на "Ролан Гарос" 2018. Австриецът победи изненадата Марко Чекинато (Италия) със 7-5, 7-6(1), 6-1 за 2 часа и 20 минути.

Симона Халеп е първата финалистка при дамите на "Ролан Гарос"

Справи се без особени трудности с Гарбине Мугуруса

Играта в първите два сета беше много оспорвана. Тийм започна мача с пробив, но загуби подаването си за 4-4. Австриецът все пак успя да направи брейк в 11-тия гейм и затвори частта със 7-5 за 47 минути.

Вторият сет продължи 1 час и 7 минути. Чекинато отрази три възможности за пробив и се стигна до тайбрек. В него и двамата имаха възможности да спечелят частта - Тийм 5, а Чекинато 3. Доминик успя да измъкне дългия гейм с 12-10 и пречупи съперника си.

Третата част се игра само формално. Австриецът дръпна бързо с 5-0 и реализира третия си мачбол за 6-1. Сетът продължи скромните 28 минути.

Доминик Тийм за първи път в кариерата си ще играе финал в турнир от Големия шлем.

Марко Чекинато в понеделник ще бъде №27 в ранглистата на ATP. Той направи турнира на живота си на "Ролан Гарос" 2018.