Доминик Тийм се класира за трета поредна година за полуфинал на "Ролан Гарос". Австриецът се наложи над поставения под №2 Александър Зверев (Германия) с 6-4, 6-2, 6-1 за 1 час и 52 минути игра.

Адриан Андреев се класира за осминафинал на юношеския "Ролан Гарос"

Българинът срази бразилеца Жилберт Соареш Жуниор за 72 минути

За съжаление на публиката на централния корт "Филип Шатрие" мач не стана. Още в първия гейм Зверев се хвана за лявото бедро. Германецът беше изиграл три оспорвани петсетови двубоя и преумората си каза думата.

Саша удържаше равновесие до 3-3, след което беше пробит за първи път. Тийм успя да затвори първия сет, оказал се най-оспорван и продължителен, за 40 минути.

Във втората част имаше два брейка в средата, които определиха победителя. Между тях Зверев имаше една от двете си възможности за пробив.

Лекарите направиха превръзка на бедрото на световния №3. Германецът реши да доиграе мача от уважение към съперника си. В третия сет пробивите бяха три. Последният стана в единствения дълъг гейм в мача, в който след 18 разиграни точки Тийм реализира третия си мачбол.

Австриецът ще играе на полуфинал срещу победителя от мача Новак Джокович (Сърбия) - Марко Чекинато (Италия).