Българският №1 Григор Димитров извади относителен късмет при днешния жребий за откритото първенство на Англия по тенис. Той все още не знае кой ще бъде негов съперник в първия кръг, защото ще трябва да играе срещу един от тези, които в момента се борят да спечелят място след квалификация.

При победа Димитров ще трябва да играе с победителя от мача между №16 Жил Симон и Янко Типсаревич. По нататък на пътя на Гришо са №17 Гаел Монфийс и №3 Роджър Федерер. Евентуален четвъртфинал би бил срещу №6 Милош Раонич.

През 2014-а година тогавашният приятел на Мария Шарапова достигна до полуфинал. Той има общо 16 двубоя на Уимбълдън, от които 10 победи и 6 загуби.

Снимка 241038

При дамите намиращата се в страхотна форма Цвети Пиронкова ще започне срещу №7 Белинда Бенчич от Швейцария. Една победа ще я изправи срещу квалификанта във втория кръг. Следват №32 Андреа Петкович и №10 Петра Квитова. Четвътрфиналът може да е повторение на драмата от Ролан Гарос срещу Агниешка Радванска.

Цвети миналата година беше отстранена от Уимбълдън от Бенчич отново в първия хръг след 6-3, 1-6, 6-3. Тя има още една загуба от швейцарката в Сидней през януари тази година с 3-6, 3-6.

Уимбълдън е най-успешният турнир за Пиронкова. Тя игра полуфинал през 2010-а година, четвъртфинал през 2011-а и осминафинал през 2013-а. Тя има 14 победи и 10 загуби в досегашните си участия на Уимбълдън.