Димитър Кузманов започна с убедителна победа участието си в турнира от сериите "Чалънджър" на АТР в Бенгалуру (Индия). В първия кръг на надпреварата на твърд корт с награден фонд $53 120 българинът надви категорично участващия с "уайлд кард" представител на домакините Праджвал Дев с 6:2, 6:2.

Мико откри двубоя с пробив в подаването на съперника, давайки му само една точка в първия гейм. Българинът реализира втори брейк в седмия и веднага затвори първата част след 38 мин. игра. Вторият сет продължи само с минута повече, след като Кузманов осъществи нови два ранни пробива и поведе с 4:0. След това той взимаше спокойно подаванията си и приключи срещата с първия си мачбол след общо 1:17 ч. на корта.

Във II кръг 28-годишният ни тенисист (№215 в света) ще срещне французина Александър Мюлер (№205 в ранглистата), който изненадващо елиминира на старта поставения под №2 италианец Стефано Траваля (№109) с 6:1, 7:6 (2).

Кузманов ще участва и в турнира на двойки в Бенгалуру. В тандем с Борна Гойо (Хърватия) той ще се изправи на 1/8-финалите срещу водачите в схемата от Индия Джийван Недунчежиян и Пурав Раджа.