Димитър Кузманов загуби от младата надежда на канадския тенис Феликс Оже-Алиасим в първия кръг от турнира на клей от категория "Чалънджър" във Франкавила (Италия).

Виктория Томова на 1/8-финал в Истанбул след победа в мач с 18 пробива

Българката преодоля Валентина Ивахненко и ще срещне Светлана Кузнецова

Българинът беше равностоен в двусетовия мач, но отстъпи след 2 часа и 3 минути игра с 5-7, 6-7(2).

Мико успя да върне пробив в края на първия сет, но веднага след това загуби подаването си. В решителния гейм, който беше единственият дълъг в първата част, той имаше две възможности за рибрейк. Канадецът успя да реализира първия си сетбол след 48 минути игра.

Кузманов дръпна с 3-0 във втората част. Той успя да отрази две възможности за брейк и да поведе с 4-1. След три последователни пробива резултатът стана 5-4 за българина.

Закономерно се стигна до тайбрек. В него Кузманов поведе с 2-0, но загуби последните 7 точки в мача.

Водач на схемата във Франкавила е финалистът с Белгия за "Купа Дейвис" Рубен Бемелманс.