Ракета №1 на България Виктория Томова се класира за осминафинал на турнира на червени кортове в Истанбул.

Рафаел Надал смята, че Григор Димитров може да прекъсне победната му серия на клей

"Матадора" се прицели в 11-а титла в Барселона

Българката се наложи над друга квалификантка Валентина Иваненко с 7-5, 6-4 за 1 час и 40 минути игра. В мача бяха реализирани общо 18 пробива, като Томова успя да пробие по 5 пъти в двата сета.

Точките в мача са 75 на 64 за българката. На собствен сервис резултатът е 31-18.  Рускинята направи 5 двойни грешки, а българката само една в мач, вкойто нямаше нито един ас.

В началния сет двете взеха първите си подавания. След това заваляха пробивите и Ивахненко сервира за сета при 5-4. Костова спаси един сетбол и изравни. След това успя да извади точка за пробив, измъквайки решителния си сервис гейм. При последното подаване на Ивахненко българката реализира втория си сетбол.

Втората част беше също толкова драматична, но като времетраене беше с около 15 минути по-къса. До 4-4 пробивите следваха един след друг.

Седмият гейм беше единственият по дълъг. В него Томова спаси 2 точки за брейк, но загуби 14-то разиграване. Последва брейк гейм на нула.Виктория успя да измъкне подаването си за 5-4 и да реализира втория си мачбол пробив.

С този си успех Томова се изкачи с 25 места във виртуалната ранглиста на WTA и в момента е №140 с 414 точки.

Следващата съперничка на българката е двукратната шампионка от турнири от Големия шлем рускинята Светлана Кузнецова (Русия), която е №2 в схмемата. Водачка в Истанбул е датчанката Каролине Возняцки.