Димитър Кузманов се класира на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45 730 евро. В среща от четвъртфиналите националът на България победи германеца Максимилиан Мартерер (209-и в световната ранглиста) с 6:1, 6:0. Срещата продължи едва 59 минути.

Преди този мач Кузманов елиминира последователно Илия Марченко от Украйна (бивш номер 49 в ранглистата), както и втория в схемата на турнира и 132-и в света Нуно Боргес от Португалия. В трите си двубоя до момента българинът не загуби нито един сет.

На полуфиналите в Прага Димитър Кузманов ще играе срещу номер 8 в схемата и 183-и в света Федерико Гайо от Италия или Лоренцо Джустино от Италия (номер 223 в света).